Od Silvestra do Troch kráľov … (2017)

… je nielen názov diela Jozefa Miloslava Hurbana, ale aj ten správny čas poďakovania a aj sumarizácie práve čerstvo skončeného roka + správny čas nastavovania cieľov čerstvo začatého roka. TERAZ je ten správny čas.

V pracovnej oblasti tento postup uplatňuje bežne, v osobnom živote máme tendenciu prvý krok preskočiť v rámci úspory času (je to za nami, už to nebudem riešiť, už sa ku tomu nebudem vracať, všetko si aj tak nepamätám, je to len strata času, načo mi to bude…). Moja životná skúsenosť hovorí, že treba zachovať toto poradie aj v osobnom životepoďakovať, vyhodnotiť, poučiť sa,  pochváliť sa, odmeniť sa za skončený rok a až potom štylizovať ciele do celého nového roka. 2017, vyhodnotenie, dodkadanova, jozefa danovaKeď som si pred časom k narodeninám darovala tento môj vlastnoručne zostrojený web www.dodkadanova.sk a napísala môj prvý blogový článok,  následne som na začiatku roku 2016 sebe i verejne sľúbila, že vmediátor, mediácia, splnenie slubu, dodkadanova, jozefa danova roku 2016 každý piatok o piatej budem na môj blog pridávať jeden zaujímavý článok. Rok uplynul rýchlo ako voda v našej rieke Nitra a teraz pri rekapitulácii roka 2016 pozerám – a za minulý rok mi na blogu pribudlo presne 48 článkov, čo je 12 mesiacov po 4 týždne. Huráá ! Prvý zo svojich cieľov roku 2016 som si splnila ! A to som ani za prácu príliš nepovažovala – skôr je to pre mňa hra.

A ako sa Vám páčili moje príspevky ?

Všetky moje príspevky na blogu (48) v roku 2016 mali vyše 33 tisíc videní t.j. priemerné videnie na článok je 688 – ďakujem za záujem ! A niektoré články boli prečítané viac ako 1000 krát – ktoré to sú ?

A ktorý čánok z kategórie Komunikácia sa páčil najviac ?

Srdce verzus mozog   a   Počúvame sa ?

A ktorý článok z kategórie Konflikty sa páčil najviac  ?

ÁNO alebo NIE   a   Násilie nie je riešenie

A ktorý článok z kategórie Mediácia sa páčil najviac ?

Kniha mediácií = ?   a   Ako riešime susedské spory

A ktorý článok z kategorie Príbehy sa páčil najviac ?

Na prvú sa nezabúda (príbeh)   a  Babka (príbeh)

A ktoré články z kategórie Osobné sa ešte páčili ?

Happy birthday !(príbeh)  a Voľby na pôrodnici (príbeh)  

Ktorá kategória (téma) vás najviac zaujala ?

Komunikácia ?  Konflikty ? Mediácia?  Príbehy ? Osobné ? 

Správna odpoveď je : v roku 2016 sa na mojom blogu najviac čítala kategória Mediácia. Prekvapujúce ?  

2./ Druhý mediácia, mediátor, dodkadanova, jozefa danovamôj cieľ roku 2016 bol : napísať ľudskou rečou pre všetkých ľudí sveta elektronickú knihu (ebook) o mediácii, ktorá bude ZDARMA k dispozícii na stiahnutie na mojom webe a mojej fun page na FB.  Aby sa čoraz viac poznali výhody a prínos mediácie ako metódy riešenia konfliktov, aby sa čoraz menej ľudom zamieňal pojem mediácia a meditácia… Úspešne som absolvovala online kurz na zvládnutie technických a procesných krokov na zverejnenie ebooku o mediácii svetu. Tak, a tu je výsledok >>> tu je moja prvá elektronická kniha o mediácii = cieľ som si splnila, som na seba hrdá !

3./ Tretí môj cieľ roku 2016 bol – stať sa členom Asociácie rodinných mediátorov Slovenska a splnil sa tiež – super ! 

Chcem Vám z celého srdca za rok 2016 poďakovať za záujem o tému mediácie, zvládania konfliktov, riešenia konfliktov, konflikt manažmentu, komunikácie…, ktorých cieľom je prispievať k lepšiemu životu na krásnej planéte Zem, prispievať k pokoju – tak potrebného na nej !

2017, mediacia, mediator, dodkadanov, jozefa danovaA čo by sme si do čerstvo loadovaného roku 2017 mohli zobrať z Hurbanovho humorného diela z roku 1847 (t.j. 170 rokov dozadu) ? Možno pohľad na svet cez okuliare humoru, možno spôsob podávania kritiky na tanieri vtipu, možno odmietnutie ohovárania, intríg, malomeštiactva, honbu iba za majetkom, možno rozprávkovú myšlienku víťazstva dobra nad zlom …

Želám Vám počas celého roka 2017 radosť v srdci a pokoj v duši – nech je to najlepší rok Vášho života ! 

Zaujal vás článok ? Chcete vedieť medzi prvými, keď napíšem ďalší ? Rada vám dám vedieť na váš email. 

Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať! Pomáham ľuďom pomôcť si. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov, konfliktov a sporov. Venujem sa konflikt manažmentu, som kresťanský kouč a autorka populárno-náučných knižiek o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je "Kľúč od konfliktu", a o odpustení je knižka "Viem odpustiť?". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>