Drahá, počuješ ma? (príbeh)

Mám rada krátke, jasné a poučné príbehy zo života. Tento je jedným z nich. Jeden muž sa sťažoval rodinnému lekárovi, že jeho žena akosi nepočuje, že ona asi stráca sluch. Chcel vedieť, čo on ako manžel môže s tým robiť, prípadne nech ju lekár pošle k špecialistovi. Lekár mu dal jednoduchú radu, aby na manželku hovoril krátku vetu z rôznej vzdialenosti.  Muž to hneď po návrate domov začal praktizovať a už od dverí kričí na manželu:

Drahá, počuješ ma?

Bez odpovede. Zatvorí vchodové dvere, prezuje sa do svojich domácich papúč,  z chodby zopakuje otázku a zase nič. Vojde do kuchyne, priblíži sa k manželke asi na meter a otázku zopakuje tretíkrát.  Manželka sa otočí od sporáka a povie:

“Áno počujem Ťa. Už ti to opakujem tretí raz, prečo sa pýtaš?”

Zrazu muž pochopil, že zle počuje on.

Chyba nemusí byť vždy tam, kde ju my vidíme. Je dobré pozrieť sa na každú situáciu z viacerých strán.

Máte radi príbehy? Tu na mojom blogu im patrí samostatná kategória ⇓ klik ⇓

Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať! Pomáham ľuďom pomôcť si. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov, konfliktov a sporov. Venujem sa konflikt manažmentu, som kresťanský kouč a autorka populárno-náučných knižiek o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je "Kľúč od konfliktu", a o odpustení je knižka "Viem odpustiť?". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>