Násilie nie je riešenie.

25. november je nielen Kataríny, ale tento deň bol v roku 1999 vyhlásený OSN za Medzinárodný deň odstránenia násilia páchaného na ženách.

V tento deň začínajú celosvetové aktivity v rámci kampane 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanom na ženách, ktorá trvá do 10. decembra, Medzinárodného dňa ľudských práv. Cieľom každoročnej kampane je upozorniť na skutočnosť, že napriek dlhodobému úsiliu občianskej spoločnosti a medzinárodných i národných inštitúcií je násilie páchané na ženách stále jednou z najrozšírenejších foriem porušovania ich ľudských práv a zásahu do ľudskej dôstojnosti.

Najnovšie výskumy ukazujú, že ročne zažíva na Slovensku 140 až 230 tisíc žien násilie od svojho partnera resp. iného muža. Počas svojho života zažilo násilie od intímneho partnera až 23% slovenských žien, čo je takmer každá štvrtá žena! Ťažko sa to číta, ťažko sa to píše, a ako ťažko sa to dotknutým ženám prežíva … A možno tušíme, že realita nebude lepšia ako štatistiky, skôr naopak.

Násilie na ženách je prejavom slabosti mužov.

zvládanie konfliktov, mediácia, mediátorNielen v tento medzinárodný deň treba pripomenúť, že každá žena a jej deti si zaslúžia žiť plnohodnotný život v bezpečnom prostredí. To im však nedokážu zabezpečiť iba zákony ani služby; podstatná je zmena prístupu celej spoločnosti a každého z nás. V konečnom dôsledku je to totiž ľahostajnosť okolia, ktorá vedie k ľudským tragédiám žien a ich detí.

Je násilím len fyzické násilie ? Nie. Je veľa foriem násilia. Čítaj TU…

“Násilie páchané na ženách je jednoducho neprijateľné” – je názov vyhlásenia Stáleho zastúpenia SK pri EU v Bruseli  z 25. 11. 2016. 
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR zriadilo bezplatnú non-stop Národnú linku pre ženy zažívajúce násilie – 0800 212 212. Táto linka je dôverným a bezpečným priestorom pre ženy, ktoré sú ohrozené alebo zažívajú násilie. Poradkyne na linke poskytujú krízovú pomoc a všetky potrebné informácie. Národná linka je zároveň miestom prvého kontaktu, kde sú ženám poskytnuté všetky dôležité informácie o násilí páchanom na ženách, najmä o násilí v blízkych vzťahoch. Pri akútnom ohrození, alebo v istých presne vymedzených situáciách, poradkyne so súhlasom ženy kontaktujú políciu, záchrannú zdravotnú službu alebo inú inštitúciu, ktorá jej môže pomôcť. Túto bezplatnú linku si prosím uložme do mobilu, ak by mohla niekedy niekomu z nášho okolia pomôcť.
Informácie k problematika násilia páchanom na ženách sú k dispozícii na stránke www.zastavmenasilie.sk  Od 1.1.2016 je posilnená ochrana obetí domáceho násilia – viac čítaj  TU . 
Násilie je zlo, násilie nemožno prijať ako riešenie problému. Násilie je nehodné človeka, násilie je lož.   Ján Pavol II.
Násilie nie je riešenie. Je výsledkom neriešenia.

Vo svojej praxi som sa stretla s prípadmi, kedy bol záujem násilie riešiť mediáciou alebo koučingom. Tieto metódy neriešia trestné činy.  Násilie je trestný čin a ten riešia orgány činné v trestnom konaní.

Ak chcete mať poruke základné informácie aj metody zvládania konfliktov písané ľudskou rečou pre každého človeka- tu je moja knižka s názvom “KĹÚČ OD KONFLIKTU”.  
dodkadanova.,klucodkonfliktu,mediator,kouč
Ak sa chcete dozvedieť viac o odpúšťaní, tu je moja knižka na túto tému s názvom “VIEM ODPUSTIŤ?”
viem odpustiť, dodka danova
Ak sa chcete o svojej aktuálnej životnej situácii porozprávať, termín si u mňa nájdete TU.
Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať! Pomáham ľuďom pomôcť si. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov, konfliktov a sporov. Venujem sa konflikt manažmentu, som kresťanský kouč a autorka populárno-náučných knižiek o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je "Kľúč od konfliktu", a o odpustení je knižka "Viem odpustiť?". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>