Násilie nie je riešenie.

Najnovšie výskumy ukazujú, že ročne zažíva na Slovensku 140 až 230 tisíc žien násilie od svojho partnera resp. iného muža. Počas svojho života zažilo násilie od intímneho partnera až 23% slovenských žien, čo je takmer každá štvrtá žena ! Ťažko sa to číta, ťažko sa to píše, a ako ťažko sa to dotknutým ženám prežíva … A možno tušíme, že skutočnosť nie je lepšia ako štatistiky, skôr naopak.

25. november je nielen Kataríny, ale tento deň bol v roku 1999 vyhlásený OSN za Medzinárodný deň odstránenia násilia páchaného na ženách. V tento deň začínajú celosvetové aktivity v rámci kampane 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanom na ženách, ktorá trvá do 10. decembra, Medzinárodného dňa ľudských práv. Cieľom každoročnej kampane je upozorniť na skutočnosť, že napriek dlhodobému úsiliu občianskej spoločnosti a medzinárodných i národných inštitúcií je násilie páchané na ženách stále jednou z najrozšírenejších foriem porušovania ich ľudských práv a zásahu do ľudskej dôstojnosti.

zvládanie konfliktov, mediácia, mediátorNielen v tento medzinárodný deň treba pripomenúť, že každá žena a jej deti si zaslúžia žiť plnohodnotný život v bezpečnom prostredí. To im však nedokážu zabezpečiť iba zákony ani služby; podstatná je zmena prístupu celej spoločnosti a každého z nás. V konečnom dôsledku je to totiž ľahostajnosť okolia, ktorá vedie k ľudským tragédiám žien a ich detí.

Je násilím len fyzické násilie ? Nie. Je veľa foriem násilia. Čítaj TU…

“Násilie páchané na ženách je jednoducho neprijateľné “ – je názov vyhlásenia Stáleho zastúpenia SK pri EU v Bruseli  z 25. 11. 2016 – čítaj TU. 
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR zriadilo bezplatnú non-stop Národnú linku pre ženy zažívajúce násilie – 0800 212 212.  MPSVR SR a MS SR pri príležitosti tohto medzinárodného dňa vydali v roku 2015 spoločnú tlačovú správu, ktorá je stále aktuálna a menujú sa  v nej aj konkrétne opatrenia a projekty – TU JE . 
Informácie k problematika násilia páchanom na ženách sú k dispozícii na stránke www.zastavmenasilie.sk  Od 1.1.2016 je posilnená ochrana obetí domáceho násilia – viac čítaj  TU . 
 „Násilie je zlo, násilie nemožno prijať ako riešenie problému. Násilie je nehodné človeka, násilie je lož.“   Ján Pavol II.
Násilie nie je riešenie. Je výsledkom neriešenia. 
Riešme svoje problémy včas, nedovoľme im prerásť nám cez hlavu !
Jedným zo spôsobov včasného riešenia konfliktov a sporov je mediácia. Mediácia hľadá riešenie – nie vinníka. Ak chcete mať poruke základné informácie o mediácii – tu je môj ebook zdarma pre vás o nej >>> 
mediácia, mediátor, dodkadanova, jozefa danova

Klik!

Ak chcete mať poruke základné informácie aj metody zvládania konfliktov písané ľudskou rečou pre každého človeka- tu je moja knižka s názvom “KĹÚČ OD KONFLIKTU”.  
dodkadanova.,klucodkonfliktu,mediator,kouč
Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať! Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov, konfliktov a sporov. Som certifikovaný mediátor + kresťanský kouč. Som autorkou knihy "Kľúč od konfliktu" , a napísala som pre vás aj e-knižku "Na kávičke s Mediáciou". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>
Komentáre