PREČO riešiť konflikt ?

Ozaj, prečo? Veď konflikty patria jednoducho k životu, či už chceme alebo nie. A niektorí vravia, že stačí na ne nemyslieť, a konflikty zmiznú. Tak ako to je ?   

Otázky začínajúce s PREČO nemáme veľmi radi…

Odborníci tvrdia, že 70% všetkých telesných problémov má na svedomí psychika. 

Zaujal ma rozhovor na túto tému s primárom Psychiatrickej liečebne Šternberk Michalom Krylom – vypočujme si ho spolu tu :    

Fyzické bolesti často upozorňujú na nevyriešené vnútorné rany. Skôr ako dáme do úst prvú tabletku na liečenie svojej fyzickej choroby, dajme do srdca vôľu  liečiť svoje vnútorné rany. 

Vplyv negatívnych emócií na naše zdravie dokázalo viacero štúdii, uvediem vybrané 4 závery Dr. Neil Nedleyho (Weimar Institute v Kalifornii, USA) :

  1. negatívne emócie ako hnev a nepriateľstvo zvyšujú krvný tlak, zvyšujú riziko kardiovaskulárne ochorenia, aterosklerózy, infekcie
  2. negatívne emócie môžu zvýšiť riziko vzniku mnohých druhov rakoviny, ktorá súvisí do značnej miery s imunitným systémom. Negatívne emocie oslabujú imunitný system a toto môže byť jeden z dôvodov vplyvu na vznik rakoviny
  3. negatívne emócie zvyšujú úzkosť, môžu prieviesť človeka k depresii, k duševnej chorobe
  4. negatívne emócie výrazne prispievajú k poklesu ľudskej spokojnosti

konflikt, mediacia

Hnev oslabuje imunitný systém, radosť ho posilňuje. 

Neriešený konflikt môže prerásť svojho pôvodcu.

Neriešené konflikty udržujú stály nepokoj v našom vnútri, sú ťažkým bremenom na našich nohách. 

Dlhodobo neriešené konflikty nám ničia vzťahy, nám ničia zdravie. nám ničia život. 

Zdolávanie prekážok patrí do “Desatora duševného zdravia”.

Riešme konflikty včas, nedovoľme im prerásť nám cez hlavu. Viete, aké sú 3 najčastejšie príčiny ….???

Jedným zo spôsobom alternatívneho, mimosúdneho riešenia sporov medzi dvomi a viacerými účastníkmi je mediácia.  Mediácia hľadá riešenie – nie vinníka. Ak chcete mať o mediácii základné info poruke, moja e-knižka ZDARMA  o nej  je TU.  Nazvala som e-knižku “Na kávičke s Mediáciou” – pozvala som Mediáciu na kávičku, aby nám pekne pri nej zodpovedala na TOP 7 najčastejších otázok o nej. 

Ten citát, že keby ľudia venovali toľko času riešeniu problémov ako venujú rečiam o nich, asi poznáme všetci.  Čo si o ňom myslíte?

Veľa múdrych aj veľa bohatých ľudí v histórii aj v súčasnosti prišlo k názoru, že : pokoj-v-dusi-jeVšetko dôležité o konfliktoch pre každodenný život som ľudskou rečou spísala do e-knižky  KĽÚČ OD KONFLIKTU” – čaká na vás TU a vyzerá takto ⇓⇓⇓ Prečo riešiť konflikty v nej má samostatnú kapitolu.

kluc od konfliku,dodkadanova, jozefa danova

Klik na obrázok!

P.S. Možno ste si všimli, že niektoré weby sú už zeleným zámkom označené v prehliadači ako bezpečné( https), a niektoré nie. Tento môj web je už vyspelejší a bezpečnejší = je už v https = VITAJTE!  Tento posun síce zrušil doterajšie lajky na článkoch lebo vytvoril novú url adresu webu, ale bezpečnosť je predsa dôležitejšia. A lajk mu môžete dať aj teraz …

www.dodkadanova.sk, https

Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať! Pomáham ľuďom pomôcť si. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov, konfliktov a sporov. Venujem sa konflikt manažmentu, som kresťanský kouč a autorka populárno-náučných knižiek o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je "Kľúč od konfliktu", a o odpustení je knižka "Viem odpustiť?". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>