Zákon o rodine – novela od 1.1.2016

Všetci žijeme v rodine – takej či onakej. Keď máme v rodine nastavené pravidlá a funguje to, určite spolu po večeroch neštudujeme zákon o rodine … Je však potrebné mať o ńom prehľad – vieme, že neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje.

Ked pravidlá v rodine nie sú alebo sa nedodržiavajú, je vhodné to riešiť včas u mediátora – skôr ako si to namierite na súd, hľadajte cestu riešenia problému u mediátora. Zo skúseností vieme, že zametanie problémov pod koberec ich nerieši, ale kopí …  Mediácia ako spôsob riešenie problémov a sporov, v súčasnosti na Slovensku rieši prevažne rodinné vzťahy. Riešme svoje rodinné problémy včas, naša rodina nám predsa za to stojí !

rodina

Od 1.1.2016 je účinná novela Zákona o rodine  (plné aktuálne znenie Zákona o rodine je TU). Na mojej fb stránke  www.facebook.com/mediatorkaDodka  som už uverejnila článok na jednu zo zmien – právo starých rodičov na styk s dieťaťom – TU.

Posledná televízna relácia FOKUS v závere minulého roka na rtvs bola posledná nielen v minulom roku, ale posledná celkom (vraj pripravujú niečo nové podobné). V relácii /klik na FOKUS/ bola diskutovaná novela  ZÁKONA O RODINE platná od 1.1.2016 – hovorí o posilnení ochrany zdravia a života detí v rodine biologických rodičov, v náhradnej aj pestúnskej starostlivosti, o zmenách v postupe súdov a ÚPSVaR pri násilí, zneužívaní a týraní detí, neplatení výživného, o pravidlách utajených pôrodov a ďalších zmenách.  Uvedenú reláciu FOKUS RODINA si môžeme v zázname pozrieť  /43 min. video /  TU.

Riešme svoje problémy včas. Nedovoľmi problémom prerásť nám cez hlavu. 

Mediácia je jedným zo spôsobov riešenia sporov a konfliktov. Mediácia hľadá riešenie, nie vinníka !
mediacia, mediator

Ak chcete mať poruke základné informácie o mediácii, tu je môj ebook zdarma. Nazvala som ho “Na kávičke s Mediáciou alebo top 7 otázok pre Mediáciu” . Pozvala som Mediáciu na kávičku, aby nám zodpovedala na 7 najčastejších otázok o nej… pridáte sa ku kávičke s Mediáciou ?

Ak chcete mať poruke základné informácie o konfliktoch a spôsoboch ich riešenia, tu sa píše ebook “Ako na konflikty “ – dám vám vedieť, keď bude hotový !

Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať! Pomáham ľuďom pomôcť si. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov, konfliktov a sporov. Venujem sa konflikt manažmentu, som kresťanský kouč a autorka populárno-náučných knižiek o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je "Kľúč od konfliktu", a o odpustení je knižka "Viem odpustiť?". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>