Všetko má svoj koniec. Aj pandémia.

Aj táto pandemická doba bude mať koniec. Pripravme sa na to, že koronakríza skončí. Raz pandémia skončí, hoci vírus zostane. Budúcnosť je výsledkom prítomnosti.

Najlepšie odporúčanie odborníkov na zastavenie šírenia koronavírusu je zostať doma. Som doma, sme doma, zostaňme doma počujeme z každej strany. Dovoľte mi vstúpiť do vášho “doma”, do vášho ticha. V čase pandémie treba myslieť nielen na zdravie fyzické, ale aj na svoje duševné zdravie.

Nevieme, dokedy bude táto pandemická doba trvať, či nám pomôže kolektívna imunita, či nová vakcína, či teplo leta, či  možnosť zmutovania vírusu. Vieme však, že tak ako všetko, aj toto raz skončí. Pandémia skončí, hoci vírus tu môže zostať a my sa naučíme s ním žiť.

Ako budeme odpovedať, keď si po skončení koronakrízy sami sebe položíme otázku alebo časom sa nás to opýtajú naše deti, ešte neskôr naše vnúčatá. Ako odpovieme na nasledovné otázky? Čo si robil v čase koronakrízy? Ako rozumne si využil čas karantény? 

Budúcnosť je výsledkom prítomnosti. Tak je pre budúcnosť dôležité to, čo robíme dnes. Ako dnes trávime čas.  Ako využívame ten vzácny dar – čas – ktorý sme zrazu dostali. Využime ho aj na vzdelávanie. To je rozumná investícia do budúcnosti.  Ako trávime čas je na našom rozhodnutí.

Začnime od seba. Čo teraz ľudia potrebujú, akú pomoc teraz potrebujú a ja to mám, ja im to môžem poskytnúť? Ako Vám ja môžem v tomto náročnom období svetovej pandémie pomôcť?

A keďže je správne začať od seba, pripájam moje tipy.

tipy na čítanie: 

tipy na počúvanie:  

  • moje podcasty na príjemné aj poučné počúvanie TU
  • zaujímavý rozhovor v rádiu TU

tip na pozeranie foto

  • moje foto s komentárom nájdete TU

tip na rozhovor, komunikáciu, porozprávanie sa

  • online konzultácia vašej konkrétnej situácie
  • online koučing na vami zadanú tému

S dôverou ma kontaktujte. Dávajú Vám zabrať posledné dni? Alebo nielen tie? Rozhovor so skúseným koučom môže pomôcť. Koučing ako pomáhajúci rozhovor môže pomôcť. Zatiahnime na hlbinu. Upracme si v sebe. Je čas nájsť si čas byť sám so sebou, dostali sme dar – čas. Vnútorne sa spomaliť, zamyslieť sa ako chcem žiť ďalej, akým človekom chcem byť PO. V čase pandémie poskytujem bezplatné konzultácie aj pomáhajúci rozhovor (koučing) online. S dôverou ma kontaktujte TU alebo SMS na +421 948 116 311.

Počas obdobia pandémie vznikla myšlienka pomoci, zrealizovaná do pomáhajúceho projektu LemonCoaching.sk – rada som sa do projektu zapojila aj ja.

Lemon Coaching

📣 Kvapká vám táto korona – situácia na šišinu? Desiatky slovenských terapeutov a koučov sa dali dokopy na lemoncoaching.sk. Lebo ako sa hovorí v Júesej – Ked’ ti dá život 🍋🍋🍋 citróny, urob si z nich limonádu! V tomto duchu môžete situáciu prerobiť na príležitosť a niekam sa osobnostne posunúť. Terapeuti na tejto stránke Vám svoj čas venujú zadarmo. Adela 👩🏼 má tiež svoje domáce 🐕 problémy, no zatiaľ odbornú pomoc nevyhľadala. Však kuknite jej video…:-)A Lemon Coaching kuknite TU: https://lemoncoaching.sk/home

Zveřejnil(a) Trochu inak s Adelou dne Úterý 31. března 2020

Čo dodať na záver?

Každý z nás má isto teraz, v apríli 2020, svoj názor na aktuálnu novú jedinečnú situáciu. Možno niektorí ho ešte hľadajú alebo na ňom pracujú, vytvárajú si ho svojim poznaním.  Moje poznanie je, že nič sa nedeje náhodou, ani pandémia. Sledujem, že väčšina ľudí čaká, kedy sa pandemická doba skončí a život sa vráti do pôvodného stavu, do stavu PRED. Ja si myslím, že život PO bude iný ako ten PRED.  Že táto pandémia zmení, premení, strasformuje ľudskú spoločnosť, že je zmenou, premenou, prerodom, spoločnosti. Že je to globálna zmena ľudskej spoločnosti, doba prelomová, že život PO nebude už nikdy taký ako život PRED.  Po kríze môže nastať návrat do pôvodného stavu, ako napr. po ekonomickej kríze v roku 2008.  Premena, transformácia je viac. Nebude návrat do pôvodného stavu, bude to iné…. svet sa nevráti kde bol, ale sa posunie do ďalšej etapy svojho vývoja. Robme všetko pre to, aby sme z tohto náročného obdobia spoločne vyšli silnejší a lepší. Pracujme na sebe. Rada Vám v tom pomôžem.

Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať! Pomáham ľuďom pomôcť si. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov, konfliktov a sporov. Som certifikovaný mediátor + kresťanský kouč. Napísala som pre vás e-knižku "Na kávičke s Mediáciou". Som autorkou kníh o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme = knihu o riešení konfliktov "Kľúč od konfliktu", a knihu o odpustení "Viem odpustiť?". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>