Manželský trojuholník

S týmto slovným spojením sa už stretol asi každý dospelý. Toto slovné spojenie s otáznikom na konci je témou tohtoročného Národného týždňa manželstva – už ste sa stretli aj v ním? 

To, že toto slovné spojenie poznáme ešte neznamená, že vnímame rovnako jeho obsah. Tak ako pri všetkom, záleží na uhle pohľadu. Poďme sa na tie uhly pozrieť ….

Z akých 3 strán by mal pozostávať ideálny manželský trojuholník?  

Skúste si na túto otázku zodpovedať sami, podľa Vás, pre Vás. Triangulárny model lásky hovorí o 3 stranách: oddanosť, blízkosť a vášeň. NTM bude príležitosťou premýšľať aj nad tým, ako môžeme v našich vzťahoch tieto tri aspekty pestovať, rozvíjať, doplniť, alebo obnoviť.  Téma NTM2022 “Manželský trojuholník?” chce tiež upozorniť na to, že niekedy sa v manželstve zasekneme a vlastnými silami sme už skúsili všetko…. Vtedy môže pomôcť pohľad zvonku,  tretia strana, nezávislá, odborná, dôverná – môžno aj kresťanský kouč. 

Témou NTM 2022 (14.-20. 2. 2022) je “Manželský trojuholník?” Áno, s otáznikom na konci.
ntm2022Keď som sa nad touto témou ako kresťanský kouč zamyslela, hlavou mi leteli myšlienky, čo/kto všetko môže byť tým tretím prvkom v  manželskom trojuholníku?  Niektoré prvky môžu byť pozitívne, niektoré naopak. Podľa mojich profesionálnych skúseností (manažér, mediátor, kouč) to častejšie ako milenec/milenka býva svokra, mama, financie, alkohol, alebo prílišná aktivita/pasivita (práca, šport, porno, domáce práce, …), u niekoho tretím prvkom v manželskom trojuholníku môžu byť aj deti, u iného opak. Ako kresťanský kouč pomáham klientom pri riešení tých negatívnych tretích prvkov v manželstve, partnerstve. 

Kresťanskí kouči Slovenska sa aktívne zapájajú do NTM2022 online – sedemdielnym seriálom o manželstve a úskaliach v ňom. Každý večer NTM o 19,00 hod. webinár na zaujímavú tému.

Aké zaujímavé témy si pre Vás kresťanskí kouči pripravili?  

  1. Pondelok, 14. 2. 2022: Maják na ceste manželstvom – záznam je TU
  2. Utorok 15. 2. 2022: Koho pozvať do manželského trojuholníka? – záznam je TU
  3. Streda 16. 2. 2022: Emócie a čo s nimi – záznam je TU 
  4. Štvrtok 17. 2. 2022: Komunikačné džudo – ako z toho von? – záznam je TU
  5. Piatok 18. 2. 2022: Porozumenie potrebám – záznam je TU
  6. Sobota 19. 2. 2022: Hranice – záznam je TU
  7. Nedeľa 20. 2. 2022: Ako jedna otázka zmení všetko – záznam je TU

Kde?

Online – všetci účastníci aj kresťanskí kouči aj hostia z pohodlia svojho príbytku. Aký máte program na večery valentínskeho týždňa? Vyberiete si všetky témy, niektoré alebo iba jednu? S manželom, partnerom, sami so sebou, …? Je to na Vašom slobodnom rozhodnutí.   

Ako?

Počas NTM od pondelka 14.2. do nedele 20.2. 2022 večer o 19,00 kliknutím na tento link >>> https://bit.ly/narodnytyzden. Áno, 1 link na všetkých 7 večerov. 

Teším, tešíme sa na Teba, na Vás! 

Ktorý večer sa aktívne zapájam ja? V stredu na tému: “Emócie a čo s nimi”. 

Nevyhovuje Vám termín? S dôverou mi Vašu otázku zašlite.  

Stiahnuť program si môžete TU.

P.S. Po ukončení dopĺňam info, že záznam aj materiály zo všetkých 7 večerov si môžete pozrieť >>>TU.  

V rámci NTM2022 ma zaujala aj otázka: ČO MI MANŽELSTVO DALO A ČO VZALO? Otázka zaujímavá, pre niekoho dôverná, možno až príliš diskrétna, neviem či by sme všetci dokázali na ňu verejne a úprimne odpovedať. Preto som si so záujmom vypočula manželov Hegerových … 

Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať! Pomáham ľuďom pomôcť si. Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov, konfliktov a sporov. Venujem sa konflikt manažmentu, som kresťanský kouč a autorka populárno-náučných knižiek o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je "Kľúč od konfliktu", a o odpustení je knižka "Viem odpustiť?". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>