Radostné srdce hojí rany, ubitý duch vysušuje kosti.

Čo hovorí toto staré biblické príslovie ľuďom dneška ? Aj o tom je zaujímavý rozhovor v článku, poďme si ho spolu vypočuť >>>Pravej úprimnej radosti srdca v súčasnom svete ubúda, pribúda srandy, veselosti, vtipu, nacvičených umelých úsmevov. Skutočná pravá radosť prežívaná v našom vnútri (výlučne my sami so sebou)  je dôležitá pre naše zdravie. Radosť je niečo hlboké, vnútorné, niečo podstatné, iba naše. Radosť je druh pozitívnej emócie. Ťažko sa popisuje, ešte ťažšie sa o nej úprimne hovorí, o to príjemnejšie sa prežíva….

V dnešnej rýchlej dobe sme si zvykli na všetko hľadať rýchle riešenia, quick wins ….radosť preto často a rýchlo hľadáme na disco, párty, zábave, vtipoch, úsmevoch pekných a často umelo falošných = tam, kde ona nie je. Zdá sa nám, že rýchla zábava zaberá – ano, ale iba na chvíľu. A my hľadáme znovu a odznova a opať… Aspoň na chvíľu.  A nakoniec sa unavíme z jej hľadania…

Až keď prestaneme hľadať našu vnútornú radosť vonku, uvedomíme si, kde ona je. V nás. Tam ju treba hľadať. Na povrchu nebude, treba veeeľmi dobre a vytrvalo hľadať.

Radosť v našom srdci si pestujeme a súčasne chránime ako vzácny dar. Máme radosť z čistého svedomia, z hrdosti na seba samého, z detí, z práce…. prevažne máme radosť z vecí, ktoré sa nedajú kúpiť v obchode.

Český rozhlas Plus dňa 6 . 5. 2015 uviedol zaujímavý rozhovor s prof. Květou Neradovous (predišla nás do večnosti v marci 2016) , obsah rozhovoru stále aktuálny, je cca 30  min. s hudbou na tému :  „Radostné srdce hojí rany, ubitý duch vysušuje kosti…“ – urobme si pohodu, kávičku a vypočujme si ho  TU :
Vieme, čo je pre nás v našom živote najdôležitejšie ? Čo je v našej „ústave“ ? Ozaj, a máme svoju ústavu ? Chcete vedieť, ako si ju zostrojiť ? 

Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať ! Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov a sporov. Som certifikovaný mediátor + kresťanský kouč. Som autorkou e-knihy "Na kávičke s Mediáciou". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>
Komentáre
 • Dodka Danová 

  mediátor+autor blogu "Zvládanie konfliktov"

  "Je nemožné žiť bez konfliktov -

  je rozumné naučiť sa ich zvládať !"

  dodkadanova, mediacia, mediator, zvladanie konfliktov

 • Moja E-KNIHA ZDARMA o mediácii – klik na obrázok !

  dodkadanova, jozefa danova

 • Na FB som tu, pridajte sa !
 • Rubriky blogu :
 • Moje najnovšie články :
 • Na instagrame som tu:
 • E-KNIHA ZDARMA „Na kávičke s Mediáciou „

  Poznáte Mediáciu ? Už ste o nej niečo počuli ? Spoznajte ju lepšie, pozvala som ju na kávičku ... Pridajte sa !

 • Na FB som tu, pridajte sa !
 • CItát na dnešný deň :