Leto je vhodný čas na …

… stále odsúvaný dialóg medzi manželmi, partnermi, priateľmi, rodinnými príslušníkmi atd. Ale aj na stále odsúvaný dialog samého so sebou – je to ešte dialóg alebo už monológ ? Vieme sa porozprávať sami so sebou ? Leto je vhodný čas aj na stále odsúvaný alebo prvý dialóg medzi našou dušou a telom…Leto, víkend, dovolenka, prázdniny – môže byť obdobím užívania si vzácnych voľných chvíľ, oddychu, často až leňošenia. Môže byť aj obdobím, v ktorom sme viac aktívny v inej oblasti ako bežne, možno viac spoznávame nové krajiny, nových ľudí, nové jazyky… Môže byť aj obdobím vyplnenia duchovného prázdna, časom stráveným sám so sebou.

Už som sa stretla s názorom, že oddych je nuda.

Niekoho baví ležať celý deň na pláži, iného poznávanie nových miesť, iného doma na gauči s knihou, iného dobehnutie práce na záhrade alebo okolo domu, iného vytapetovanie izby alebo výmena okien, iného štúdium jazyka doma alebo v zahraničí, iného historia a architektúra alebo umenie, iného zvládnutie ďalších turistických alebo iných športových mét.

V týchto dovolenkových a prázdninových mesiacoch nachádzajme čas na dočerpanie síl nielen pre náš telesný, ale i duchovný život. Doprajme dovolenkový režim nielen nášmu telu – ale aj naše duši. Oni spolu veľmi úzko súvisia. Možno viac, ako sme schopný v tejto chvíli priznať.

Už Sokrates vedel, že telo  je len obalom duše.  Akonáhle ochorie duša, ochorie i telo. 

Neexistuje zdravá duša a nemocné telo, tak jak neexistuje nemocná duša a zdravé tělo.

Odborníci tvrdia, že až 70% všetkých telesných problémov má na svedomí psychika.

Zvládajme svoje problémy a konflikty včas, aby nám neprerástli cez hlavu , aby ich neriešenie neporanilo našu dušu a následne aj telo. 

Zaujímavý rozhovor na túto tému bol v Českom rozhlase Olomouc s primárom Psychiatrické léčebny Šternberk Michalom Krylom, a môžeme si ho vypočuť  TU  : 

Využime letnú pohodu aj pre seba samých, pre častejšie chvíľky stíšenia ako bežné pracovné dni, pre upratanie si myšlienok a možno aj pre zostavenie svojej ústavy.  Vy ju ešte nemáte ?ústava, moja ústava, zvládanie konfliktov, mediácia, mediátor, dodkadanova

Konflikty a spory sa dajú riešiť mediáciou. Už ste sa s ňou stretli ? Alebo ste o nej niečo počuli ? Napísala som o nej e-knihu ľudskou rečou, odo mňa pre vás ZDARMA je tu >>>

Ak vás zaujíma téma zvládania konfliktov, počas prázdnin dopíšem aj moju e-knihu o konfliktoch – môžem vás informovať o jej dokončení tu >>>.kluc od konfliku,dodkadanova, jozefa danovaKrááásne letné pohodové dni želám všetkým čitateľom !

Sama so sebou – fofo z Malty z môjho mobilu

Zaujal vás článok ? Chcete vedieť medzi prvými, keď napíšem ďalší ? Rada vám dám vedieť na váš email. 

Dodka Danová
Je nemožné žiť bez konfliktov – je rozumné naučiť sa ich zvládať ! Baví ma pomáhať ľuďom nájsť cestu von z hádok, svárov a sporov. Som certifikovaný mediátor + kresťanský kouč. Som autorkou e-knihy "Na kávičke s Mediáciou". Ak vás zaujíma môj príbeh, tu je >>>
Komentáre
 • Dodka Danová 

  mediátor+autor blogu "Zvládanie konfliktov"

  "Je nemožné žiť bez konfliktov -

  je rozumné naučiť sa ich zvládať !"

  dodkadanova, mediacia, mediator, zvladanie konfliktov

 • Moja E-KNIHA ZDARMA o mediácii – klik na obrázok !

  dodkadanova, jozefa danova

 • Na FB som tu, pridajte sa !
 • Rubriky blogu :
 • Moje najnovšie články :
 • Na instagrame som tu:
 • E-KNIHA ZDARMA „Na kávičke s Mediáciou „

  Poznáte Mediáciu ? Už ste o nej niečo počuli ? Spoznajte ju lepšie, pozvala som ju na kávičku ... Pridajte sa !

 • Na FB som tu, pridajte sa !
 • CItát na dnešný deň :